Olej konopny z oregano 100 ml
  • Olej konopny z oregano 100 ml

Olej konopny z oregano 100 ml

16,00 zł
Brutto

Olej konopny z oregano 100ml

Olej konopny z oregano  jest powszechnie stosowany jako produkt kulinarny,używany do aromatyzowania potraw mięsnych , makaronów z powodzeniem może być dodawany do sałatek. Jednak nie pamiętamy o niesamowitych właściwościach oregano. Połączenie oleju konopnego z oregano oprócz doznań smakowych ma wiele właściwości korzystnie wpływających na organizm.

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Oszczędzasz
2 5% Do 1,60 zł
5 10% Do 8,00 zł
Ilość

  • Sklep internetowy posiada politykę prywatności zgodną z RODO Sklep internetowy posiada politykę prywatności zgodną z RODO
  • Bezpieczne płatności i warunki dostawy Bezpieczne płatności i warunki dostawy
  • Zasady zwrotu towarów zakupionych w sklepie oraz regulamin Zasady zwrotu towarów zakupionych w sklepie oraz regulamin

Olej konopny z oregano 100ml

Olej konopny macerowany oregano  jest powszechnie stosowany jako produkt kulinarny,używany do aromatyzowania potraw mięsnych , makaronów z powodzeniem może być dodawany do sałatek.Połączenie oleju konopnego z oregano oprócz doznań smakowych ma wiele korzystnie wpływających na organizm właściwości zdrowotnych.

Najcenniejszym składnikiem oleju konopnego są nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), który jest w nie wyjątkowo bogaty (ok. 75 proc.) w tym kwas linolowy, alfa-linolenowy, gamma-linolenowy, oleinowy. Naukowcy i uczeni szczególnie podkreślają doskonałą proporcję tych kwasów, która wynosi 3:1. w ten sposób uzyskany został idealny stosunek kwasów omega-6 do omega-3, co wpływa na prawidłowy metabolizm lipidów w naszym organizmie.

Olej konopny jest bardzo cennym surowcem , gdyż zawiera szereg niezbędnych substancji dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, min.: witaminy (A, B1, B2, B3, B6, C, D i E), sole mineralne (wapń, magnez, siarkę, potas, żelazo, cynk i fosfor), fitosterole, fosfolipidy. Zawiera w sobie 20 podstawowych aminokwasów w tym również 9 niezbędnych takich których organizm nie jest w stanie syntetyzować samodzielnie, więc mogą być dostarczane do organizmu jedynie w pożywieniu. Pełni funkcję silnego antyoksydantu, działa antyseptycznie, ściągająco, regenerująco dla skóry. Wpływa również na jej dotlenienie i odżywienie co równa się lepszym jej ukrwieniem. Ponadto olej konopny bogaty jest w witaminę K - witamina ta ma wpływ na krzepliwość krwi , odgrywa znaczącą rolę w gospodarce wapniowej oraz reguluje wytwarzanie protrombiny. Olejowi konopnemu przypisuje się działanie poprawiające funkcjonowanie układu krążenia, a więc wspomaganie serca i naczyń krwionośnych, obniżanie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Ponadto wspiera układ immunologiczny, a tym samym przyczynia się do budowy odporności organizmu.

Dla kogo olej konopny ?

Dla każdego ! Stanowi bardzo ważny składnik codziennej zdrowej i zbilansowanej diety. Polecany jest przede wszystkim osobom osłabionym, które są wyniszczone chorobą lub innymi dolegliwościami, cierpiącym na anemię lub awitaminozę. Nasiona konopne, z których powstaje olej konopny są wyjątkowo bogate w fitynę dzięki czemu znajdują zastosowanie w terapii histerii, neurastenii, krzywicy i niedokrwistości.W medycynie olej z kwiatów konopi (CBD) znalazł zastosowanie w wielu terapiach np.: nowotworowych stosuje się go jako środek przeciwbólowy, nasenny oraz przeciwzapalny.

Do czego go stosujemy ?

Olej konopny tłoczony jest na zimno macerowany oregano  ma delikatny smak i zapach. Przygotowując pyszne i zdrowe potrawy można go stosować do wszystkiego jednak należy pamiętać żeby go nie używać do smażenia, ponieważ ze względu na swoją strukturę nie nadaje się do tego.

Olej konopny z oregano jest również skuteczną bronią w zwalczaniu wielu poważnych chorób.

- infekcje dróg moczowych, wywołanych przez bakterie

- infekcje drożdżowe, pasożytnicze

- zatrucia pokarmowe wywołane przez bakterie

Zastosowanie zewnętrzne:

- kąpiele - wlać olej z oregano do miseczki na wodę (np. w przypadku grzybicy stóp).

- maści - wymieszaj olej oregano z olejem kokosowym w stosunku 1: 3 (1 porcja oleju z oregano: 3 porcje oleju kokosowego) - rozprowadź maść na miejscach dotkniętych chorobą.

Wewnętrzny użytek:

- zmieszaj olej oregano z olejem kokosowym w stosunku 1: 3 (1 porcja oleju z oregano: 3 porcje oleju kokosowego) i umieść mieszaninę pod językiem na kilka minut, a następnie wypluj. Leczenie powtarza się 4 razy dziennie przez 10 dni (np. W celu zwalczania pasożytów)

- syrop - wlać olej z oregano do łyżki ciepłej wody lub soku.

- W celu wzmocnienia organizmu: używaj codziennie 1 łyżeczkę oleju w okresie choroby o wysokiej częstości występowania.

- Podczas przebiegu choroby - leczenie 7-10 dni: 1 łyżeczkę oleju 2 razy dziennie.

SKŁAD: olej konopny z nasion tłoczony na zimno, macerowany oregano.

Po otwarciu spożyć w ciągu 2 miesięcy.
Przechowywać w lodówce.

Pojemność: 100 ml

MEDHEMP
023

Komentarze

Napisz swoją opinię

Olej konopny z oregano 100 ml

Olej konopny z oregano 100ml

Olej konopny z oregano  jest powszechnie stosowany jako produkt kulinarny,używany do aromatyzowania potraw mięsnych , makaronów z powodzeniem może być dodawany do sałatek. Jednak nie pamiętamy o niesamowitych właściwościach oregano. Połączenie oleju konopnego z oregano oprócz doznań smakowych ma wiele właściwości korzystnie wpływających na organizm.

Napisz swoją opinię