Nasiona konopi – właściwości

1 min czytania

nasiona konopi

Choć rośliny te nie każdemu dobrze się kojarzą, warto wiedzieć, że konopie siewne posiadają szereg właściwości korzystnych dla zdrowia, przy niskiej zawartości THC. Nasiona konopi można spożywać na wiele sposobów, a dodanie ich do codziennego menu z pewnością przyniesie zauważalną poprawę ogólnej kondycji organizmu. Sprawdź, jakie mają właściwości!

Co to jest konopia siewna?

Konopie siewne (Cannabis Sativa) pochodzą z Azji Środkowej, a ich prozdrowotne właściwości znane są już ponad 3000 lat.

Niełuskane nasiona konopi siewnej zalicza się do tzw. superfoods ze względu na bogactwo składników odżywczych, takich jak białko, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3-6-9, błonnik oraz witaminy E i składników mineralnych.

Są one doskonałym uzupełnieniem diety sportowców, wegetarian i wegan oraz osób uczulonych na orzechy.

→→→ Przeczytaj także: Krople CBD.

Nasiona konopi – skład i właściwości

Nasiona konopi siewnych charakteryzują się idealnym dla człowieka stosunkiem kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3 (3:1), co jest bardzo ważne, ponieważ zbyt duże spożycie tych pierwszych sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Mogą przyczyniać się też do wystąpienia cukrzycy i nadciśnienia. Większość Polaków ma niedobory kwasów omega-3, za to spożywa wiele kwasów omega-6, dlatego warto urozmaicić swoje menu o konopie. Sprawdź, jak jeść niełuskane nasiona konopi!

Kwasy tłuszczowe spożywane w odpowiednich proporcjach zmniejszają ryzyko zawału serca, powstawania zakrzepów, zaburzeń rytmu serca, obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz obniżają ciśnienie krwi. Ponadto kwasy tłuszczowe zmniejszają stany zapalne stawów, poprawiają wygląd skóry przez zwiększenie jej elastyczności, są pomocne w leczeniu chorób skórnych (egzema, łuszczyca). Poprawiają wydolność umysłową i zmniejszają stany zapalne układu pokarmowego.

→→→ Sprawdź, na czym polega dekarboksylacja THC!

Konopia siewna – zdrowe kwasy tłuszczowe

Nasiona konopi siewnej są wysoce cenione za  bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, w idealnie zrównoważonych proporcjach 3:1 pomiędzy omega-6 i omega-3.

Nienasycone kwasy tłuszczowe mają pozytywne skutki dla organizmu, m.in.: przeciwdziałają stanom zapalnym, obniżają cholesterol oraz ciśnienie krwi. Poprawiają też jakość skóry i sprawność umysłu.

W konopiach siewnych, a właściwie w ich nasionach, znajdziemy również kwas gamma-linolenowy, który odpowiedzialny jest za funkcjonowanie i rozwój komórek w organizmie oraz łagodzi objawy menstruacji i menopauzy.

→→→ Może zainteresować Cię także: Olejek cbd – migrena.

Badania opublikowane w „Arthritis and Rheumatism” udowadniają, że jego spożywanie zmniejsza aż o 25% objawy zapalenia stawów. Żadna inna roślina nie ma więcej NNKT niż konopie siewne. Wygrywają one nawet z siemieniem lnianym i orzechami.

Szampon konopny – właściwości

admin
2 min czytania

Olej konopny – jak stosować?

admin
4 min czytania

Maść z konopii – na co pomaga?

admin
1 min czytania