Maść z konopii – na co pomaga?

1 min czytania

maść z konopii

Maść konopna zalicza się do grupy dermokosmetyków. Jej główny składnik aktywny to olej konopny wytwarzany z konopii siewnych. Świetnie sprawdza się jako kosmetyk do pielęgnacji skóry oraz jako preparat leczniczy w przypadku stanów zapalnych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co jeszcze pomaga maść z konopii.

Czym jest maść konopna?

Maść konopna to dermokosmetyk pochodzenia naturalnego, który produkowany jest z konopii siewnych. Nie należy ich mylić z konopiami indyjskimi – w przeciwieństwie do nich nie zawierają substancji psychoaktywnej (THC). To sprawia, że stosowanie maści konopnej jest w 100% bezpieczne dla zdrowia. Główny składnik aktywny maści stanowi olej konopny, który cechuje się wieloma prozdrowotnymi właściwościami.

Dowiedz się także, jak stosować olej konopny!

Maść konopna – zastosowanie

Maść z konopii ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Jak działa? Przede wszystkim ma właściwości przeciwzapalne, rozluźniające mięśnie i stawy oraz przeciwbólowe. Ponadto silnie nawilża i regeneruje skórę. Stosowanie takiego preparatu zalecane zwłaszcza w przypadku dolegliwości takich jak:

  • bóle pleców,
  • bóle stawów,
  • stłuczenia i urazy,
  • bóle mięśni po wysiłku lub treningu,
  • łuszczyca,
  • zesztywnienie mięśni i ścięgien,
  • sucha i szorstka skóra.

Jeśli chcesz zadbać odpowiednio o swoje zdrowie, może zainteresować Cię także nasz artykuł o tym, jak oczyścić organizm z metali ciężkich.

Jak stosować maść z olejem konopnym?

Używanie maści konopnej nie jest skomplikowane. Wystarczy nanieść jej właściwą ilość w miejscu występowania dolegliwości i dokładnie wmasować. Aby osiągnąć pożądane efekty, preparat musi być aplikowany co najmniej raz na dzień. Maść z konopi świetnie sprawdzi się jako specyfik do wykonywania masażu leczniczego i rehabilitacyjnego.

→→→ Może zainteresować Cię także: Czy marihuana leczy raka?

Konopne mazanie – wybierz sprawdzoną maść konopną

Wybierając dla siebie maść konopną warto prześledzić jej skład pod kątem zawartości oleju konopnego. Najlepszym zakupem będą produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, gdyż są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla zdrowia. Jedną z najlepszych propozycji jest czeska maść konopna o nazwie Konopne Mazani. Cechuje ją 10% stężenie oleju z konopi siewnej. Maść konopna MedicProgress wykazuje działanie przeciwzapalnie, a także łagodzi bóle mięśni i stawów. Preparat nie zawiera sztucznych substancji zapachowych, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o powstanie alergii skórnych.

→→→ Sprawdź też: Jakie właściwości ma szampon konopny?

Czy marihuana leczy raka?

admin
2 min czytania

Szampon konopny – właściwości

admin
2 min czytania